podano do stołu

co nowego?

historia

sceny

sceny ST

polskiej sceny ST

ST vs Amiga

pliki

dema

dema polskie

emulatory

dodatki

recenzje

alfabetycznie

grupowo

inne

stt

technikalia

who the f**k is alice

linki

TFTE

strona grupy

linki

 

Sznurki ważna rzecz :) Oto garść takowych do ciekawych miejsc na sieci związanych ze sceną lub z Atari w ogólności:

 

Strony polskie:

Leszka Zaciury strona o Atari - to witryna poświęcona grom na małe Atari a prowadzi ją mój były współpracownik, jeszcze z czasów The Voice'a :) W tle całe pokłady nostalgii za atarynkami, trzeba tylko mieć plugin. Rewelacyjna witryna a jakie wykonanie! BTW: design robił kolejny "wojsiarz" - Graf. "A must-see!", jak mawiają Anglicy.

atari::area - oto dla odmiany serwis poświęcony wszystkim modelom Atari, choć z silnym przegięciem w stronę "malucha" i konsol. Silna sekcja scenowa, opis wszystkich kompów, codzienna w praktyce aktualizacja. Prowadzi - kompetentnie i fachowo - Dely (dział ST - trophy).

Atari Internet Magazyn - nazwa robi wrażenie! Nie, to nie żaden internetowy mag, ale strona prowadzona przez Monsoft-a, jednego z najbardziej chyba doświadczonych atarowców w Polsce. Wewnątrz poooooootężny zbiór wszelkiej maści przeróbek sprzętowych do ośmio- i szesnastobitowych Atari, program "Atari eSeMeS" (wiadomo do czego), podpowiedzi do gier i trochę softu do ściągnięcia.

http://atari.non.profit.pl/ (obecnie: http://www.atari.website.pl) - strona prowadzona przez Marka Dankowskiego, aktywnego uczestnika dyskusji na pl.comp.sys.atari. Dotyczy ST. To właśnie tam znajduje się "podstrona" grupy RSC PL - ludzi zajmujących się spolszczaniem zagranicznego oprogramowania (miałem przyjemność też do niej należeć). Do tego linki do oprogramowania (szkoda że nie ma już serwera FTP - był rewelacyjny!) i tekst o HTMLu na Atari. Na stronie portfolio.non.profit.pl (obecnie: pofo.website.pl) znajduje się genialna witryna poświęcona Atari Portfolio, również prowadzona przez Marka.

Atari ST - jeżeli komuś się wydaje, że w Polsce nie pisze się już zgoła żadnego oprogramowania dla ST, to jest w błędzie. Pisze się otóż, w dodatku znakomitej jakości. Jedym z tych szalonych programistów jest Grzesiek Pawlik, autor programu pocztowego Marijuana Mail. Popularna "Maryśka" jest rewelacyjna, działa nawet na jednomegowych maszynach i nie potrzebuje twardego dysku. Na stronie oprócz samego programu można znaleźć jeszcze kilka przydatnych narzędzi i dobrze dobrane :) linki.

Polish Atari News Page - polskie centrum newsów prowadzone przez Rafała Kaweckiego. Niemal codzienna aktualizacja. Informacje na temat najnowszych wersji oprogramowania, linki, wydarzenia i imprezy. Trzeba zobaczyć!

 

Strony zagraniczne:

Dead Hackers Society - strona DHS to taki atarowski scenowy portal (mowa oczywiście o scenie ST i Falcona). Znajdziecie tam najświeższe informacje (choć czasami DemonSTracja jest szybsza :), mnóstwo dem i magazynów dyskowych oraz grupę dyskusyjną dotyczącą sceny wraz z archiwum za ostatnie lat. Pozycja obowiązkowa dla każdego zainteresowanego tym środowisk

atari.org - siostrzana witryna prowadzona - tak mi się wydaje - przez DHS. Newsy, mnóstwo linków do stron poświęconych wszelakiej maści atarynkom, dostęp do kilku grup dyskusynych, no i niedpłatne aliasy w domenie atari.org (dla kont pocztowych i stron WWW).

SainT (older), SainT (newer) - strona domowa emulatora SainT (dla Windows). Program do pobrania, lista dyskusyjna, wiele informacji nt. sprzętowych rozwiązań w ST.

STeem - kolejny emulator, z wersji na wersję coraz lepszy. Zawartość witryny klasyczna: emulator, FAQ, screenshoty,"raportownia błędów", nakładki językowe (w tym polska).

A Real Toxic Mag Live! - magazyn internetowy, kiedyś dyskowy. Prowadzony przez grupy Loud! i Supremacy. W tej chwili na rozruchu, choć newsy "ogólne" już są.

Atari ST Demo History - historia sceny ST na przestrzeni lat 1987-1999 spisana przez Flixa/Delta Force. Nieco pobieżna, ale daje pewne pojęcie o zjawisku. Radzę odwiedzić, bo nie wiadomo kiepdy zniknie (serwer uniwersytecki).

PaCidemo Area - wszechświatowa kopalnia dem na ST (tych działających pod emulatorami). W tej chwili jest tego grubo ponad 200 sztuk a będzie więcej. Do tego świeże "emulatorowe" newsy.

Leonard Homepage - oto strona Leonarda/Oxygene, jednego z najlepszych obecnie koderów atarowskich, współautora SainTa, autora ST-Sound Plugina i generalnie dobrego ducha tego środowiska.