podano do stołu

co nowego?

historia

sceny

sceny ST

polskiej sceny ST

ST vs Amiga

pliki

dema

dema polskie

emulatory

dodatki

recenzje

alfabetycznie

grupowo

inne

stt

technikalia

who the f**k is alice

linki

TFTE

strona grupy

newsy z miesięcy:

06:2002

05:2002

04:2002

03:2002

02:2002

01:2002

12:2001

11:2001

10:2001

09:2001

07:2001

Nowy rekord - 197 sprite'ów 16x16!

31.07.2001

Jeżeli jest jeszcze na tym świecie maniak kodowania na ST, to z pewnością jest to Leonard/Oxygene :) Wczoraj opublikował na swojej stronie mały screen, w którym bije swój własny rekord w kategorii "najwięcej sprite'ów 16x16 pikseli na ekranie". Dodatkowo, zamieścił również krótki artykuł opisujący historię zmagań w tej dziedzinie i kilka szczegółów na temat rozwiązań technicznych. Zapraszam do lektury, tym bardziej,że zarówno samo demko [81 kB], jak i artykuł są dostępne ze stron Demo'n'STracji.

Nowe polskie demo! ;)

30.08.2001

Z pewnym takim opóźnieniem donoszę o ukazaniu się w sieci flashowej prezentacji Tomka Mazura pt. "After Winter Must Come Spring". Demko to składanka shotów z estekowych i amigowych produkcji-symboli (Ooh Crickey Wot A Scorcher, Union Demo, RSI Megademo i Hardwired) wzbogacona o dwa efekty - coś-w-rodzaju-bobów i szczególnie ciekawy i ładny efekt kropli. Polecam gorąco, łza się w oku kręci!

Kliknij, zobacz sam

Piszą o Demo'n'STracji

30.08.2001

Francuski, choć anglojęzyczny magazyn internetowy A Real Toxic Mag Live!, zamieścił był małą notkę o serwisie. Nie powiem, miłe to :)

FalcAmp online compo - rezultaty

30.08.2001

21.07 donosiłem o rozpoczęciu konkursu na najlepszą skórkę do falconowego odtwarzacza MP3 - FalcAmp. Rywalizacja już się zakończyła, wygrał Gunnar Gröbel (pełne wyniki można obejrzeć tutaj). Pliczek z wszystkimi pracami jest niewielki (56 kB) więc mimo iż cała zabawa dotyczyła Falcona, można go pobrać z archiwum Demo'n'STracji.

Alleluja i do przodu

29.08.2001

Na rynku pecetowych emulatorów ST/STE zaczyna się robić naprawdę gorąco. Podczas gdy zapowiadający się niezwykle interesująco SainT trwa w stanie permanentnej hibernacji, rywalizujący z nim ostro STeem pojawia się w kolejnych, coraz ciekawszych odsłonach. Po wersji 1.6 i natychmiastowej 1.62, nowe wydanie tego emulatora (tym razem oznaczone jako 1.7) trafiło do rąk betatesterów. Nieoficjalnie można się już dowiedzieć, że poprawiono dźwięk (zdecydownie najlepszy spośród wszystkich emulatorów), ulepszono tryb overscan oraz usprawniono algorytmy odpowiadające za wyświetlanie obrazu, dzięki czemu dema korzystające ze sztuczek z paletami przestaną straszyć swoim wyglądem. Proszę tylko spojrzeć jaka jest różnica pomiędzy tymi samymi obrazami wyświetlanymi przez różne emulatory (screen pochodzi z Pacidemo Area):

Kliknij, żeby powiększyć [87 kB]

Jeśli zaś chodzi o wyżej przywołaną jakość dźwięku, to też można sprawdzić, zasysając pliki mp3 z muzyką z "Phantom Demo" odgrywaną przez trzech zawodników: SainTa 0.91b [753 kB], STeema 1.62 [749 kB] oraz STeema 1.70 beta [747 kB] (pliki rzecz jasna do pobrania lokalnie, z Demo'n'STracji).

Jak by tego było mało, okazało się, że na emulatorową sceną wraca WinSTon, który przecież jakiś czas temu został porzucony i zastąpiony przez STew-a. Okazuje się jednak, że to co sie uprzednio porzuciło, teraz można podnieść i oto Darren i Paul przymierzają się do nowej wersji, w której mają zamiar zacząć obsługiwać blitter, dźwięk DMA, 4096 kolorów (czyli ogólnie STE) i obie wersje formatu DIM. Czekamy!

Leonardowe demo gameboyowe

29.08.2001

W zeszłym miesiącu donosiłem o konwersji dema STNICC 2000, jakie dla Gameboya Advance wypuścił jego autor, Leonard/Oxygene. Tamże żaliłem się, że nie mogę zlokalizować odpowiedniego emulatora Gameboya. Dzisiaj, dzięki różnym dobrym ludziom, mogę wreszcie zaprezentować komplet: demko [434 kB] i emulator [134 kB], pod którym ruszy (oczywiście na PC). Zapraszam do ściągania!

Assembly 2001 i Atari

29.08.2001

Nieco niżej można przeczytać słów kilka nt. atarowskich akcentów na zakończonym niedawno Assembly 2001. Jak powszechnie wiadomo, jeden obraz wart jest tysiąca słów, dlatego też pozwalam sobie przedstawić kilka fotek z party świadczących o tym, że nasi też tam byli (uwaga: zdjęcia zeskanowano uczciwie, w rozdzielczości 1280x960, stąd też trochę ważą; szczegóły po wskazaniu thumbnaila).

Partyzantka w Helsinkach [149 kB] ST w lekkim negliżu [147 kB]

Pojednanie po latach: ST i C128 [152 kB] Zbiegowisko a w tle... [163 kB]

 

Przerwa wakacyjna

24.08.2001

Wszystkich zaniepokojonych nagłą ciszą w serwisie uspokajam: to tylko mała przerwa wakacyjna. Po namiastce urlopu jestem już z powrotem i dodaję mały kącik ideologiczny. Kącik jest nieco przewrotny i bynajmniej nie ma na celu tego, co się na pierwszy rzut oka może wydawać, dobrze za to tłumaczy po kiego diabła prowadzę tą stronę.

Mała rewolucja

13.08.2001

Dla uczczenia pierwszego miesiąca istnienia Demo'n'STracji, serwis debiutuje w nowej szacie graficznej, za którą odpowiada (czytaj: przyjmuje pochwały) CoSTa. Jak dla mnie rewelacja! Aż się chce pracować nad stroną, mając takich pomocników...

Koszulki, koszulki!

10.08.2001

Dead Hackers Society oferują do sprzedaży bardzo gustowne, czarne koszulki z logo Atari.

Œliczna, tylko ta cena...

Niestety, koszulki kosztują 15 dolarów (14$ przy zamówieniu powyżej 7 sztuk), do tego dochodzi 10$ za przesłanie do Polski (przy zamówieniach powyżej 7 sztuk - bezpłatnie) i kolejne 10$ przy płatności czekiem (jedynie płatności gotówkowe nie pociągają ze sobą dodatkowych kosztów, z tym że w Szwecji chyba nie wiedzą ile polskie banki liczą sobie za przekazy międzynarodowe!). W najlepszym przypadku mamy więc do wydania 14$, w najgorszym - 25$ (do tego oczywiście opłaty w naszych bankach). Czyni to całą imprezę nieoplacalną, ale być może jest w Polsce jakiś modniś :) Więcej szczegółow tutaj.

altparty.org - tajemnica powoli się wyjaśnia

10.08.2001

Jak obiecywałem nieco niżej, przyjrzałem się nieco dokładniej tworowi pod nazwą Alternative Party. W związki z tym prostuję: nie Wiki Wiki Web a Alternative Party właśnie (system Wiki Wiki narodził się dużo wcześniej). Nie Dead Hackers Society i CiH a Setok/Aggresion - to on właśnie jest spiritus movens całego przedsięwzięcia. Setok nie jest takim zwykłym scenowcem, bo zapędy ma, rzekłbym, artystyczne.

Na witrynie Alternative Party można już zapoznać się z jego wrażeniami z zakończonego właśnie Assembly 2001. Setok pisze min. jak to Robert J. Mical - jeden z konstruktorów Amigi - wszedł w bliski kontakt z Falconem :)) BTW: demo compo wygrała produkcja amigowa ("Lapsuus" grupy Future Mark), natomiast w oldschool music compo zwyciężył !Cube, do niedawna współtowarzysz Setoka z Agression. By the way BTW: Evil/DHS udostępnił w Sieci mp3 z "wyciągniętymi" z AVI rezultatami oldschool music compo, w tym oczywiście z nagrodzoną muzyką !Cube. Najchętniej udostępniłbym ten zbiór na stronach Demo'n'STracji, niestety plik ma aż 13 MB a ja nie mam tyle miejsca na tym serwerze :(
Chętnych mogę jedynie odesłać tutaj (Szwecja, ale transfer znośny).

Dema z ST na pececie

08.08.2001

Nieoceniony Leonard/Oxygene wypuścił w świat kolejne konwersje dem z ST. Tym razem chodzi o intro do Union Demo [10 KB] oraz sprite'y z SoWatt Demo [9 KB]. Demka są maleńkie a to dzięki własnej bibliotece DirectX, której używa Leonard - "TinyDX8". Zapraszam do ściągnięcia tych produkcji - oczywiście ze stron Demo'n'STracji - i samodzielnej ich oceny.

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce...

06.08.2001

Co robi redaktor magazynu dyskowego, kiedy się nudzi? Tworzy komiksy. Żeby było ciekawiej, tworzy je w ASCII. CiH, główny redaktor Maggie (obecnie udziela się przy "Alive!") przygotował ASCII-komiks luźno oparty na motywach "Gwiezdnych Wojen" (eufemizm, to po prostu parodia). "ASCII Nation", bo tak się nazywa, można sobie obejrzeć w dowolnym edytorze posługującym się czcionkami o stałej szerokości - na pececie będzie to np. systemowy Notatnik. Trudno oceniać tą produkcje, bo gusta są różne, dobrze więc samemu wyrobić sobie o nim zdanie, tym bardziej, że archiwum liczy zaledwie 75 KB i jest do pobrania lokalnie, ze stron Demo'n'STracji.

Nowości!

05.08.2001

Zgodnie z obietnicami serwis się rozrasta. Dziś na sieci lądują: tekst na temat przenoszenia danych pomiędzy ST i pecetem, opis _polskiego_ dema Insomnia oraz uzupełniony o kolejne wpisy Słowniczek Trudniejszych Terminów. Zapraszam! Przy okazji proszę o klikanie w Pajacyka.

United Colors of Benetton :)

02.08.2001

Po prawie trzech tygodniach tolerowania nieco siermiężnego wyglądu strony zdecydowałem się wreszcie na zmianę. Tym razem królują pastele, choć sama filozofia obsługi się nie zmieniła. Demo'n'STracja w obecnym kształcie przetrwa zapewne do momentu aż prawdziwi tytani grafiki i designu spojrzą nań łaskawym okiem :) Graf, CoSTa, Tomek - to o Was!

UCM #21 on-line

02.08.2001

Grupa .tSCc. udostępniła wersję online najnowszego numeru swojego magazynu Undercover Megascene. To świetna okazja dla tych wszystkich, którzy nie mają już swoich atarek a nie chce im się uruchamiać emulatora. Byłoby świetnie gdyby po przejrzeniu zawartości maga powtórnie kupili ST lub Falcona, ewentualnie zainstalowali emulator :)

Alternative Zone

02.08.2001

Podczas wielkiego, międzynarodowego party Assembly (odbywającego się corocznie od niepamiętnych czasów :) przewidziano tzw. "Alternative Zone" (więcej szczegółów tutaj), gdzie zaprezentują się "sceny alternatywne", a wśród nich coś przedziwnego, co pojawiło się nagle i nie wiadomo skąd. Chodzi o Wiki Wiki Web.

Wielkiej urody logo

Trudno póki co powiedzieć co kryje się za tym obrazkiem, na razie można obejrzeć strony ruchu. Bardzo ogólne wzmianki zamieszczone tamże wskazują, że Wiki Wiki zamierza zrzeszać ludzi w taki czy inny sposób twórczych. Póki co wygląda na to, że w projekt zaangażowani są ludzie z Dead Hackers Society oraz CiH, dawny redaktor Maggie - co generalnie zapowiada niezłą zabawę... Poczekamy, zobaczymy - obiecuję że będę się całej rzeczy pilnie przyglądał.

Warto też zauważyć, że Wiki Wiki Web posługuje się niesamowitym systemem tworzenia stron HTML - każdy odwiedzający może dopisać cokolwiek na dowolnej ze stron sieci Wiki Wiki i momentalnie jest to widoczne. Coś w rodzaju ogromnej tablicy.