podano do stołu

co nowego?

historia

sceny

sceny ST

polskiej sceny ST

ST vs Amiga

pliki

dema

dema polskie

emulatory

dodatki

recenzje

alfabetycznie

grupowo

inne

stt

technikalia

who the f**k is alice

linki

TFTE

strona grupy

newsy z miesięcy:

06:2002

05:2002

04:2002

03:2002

02:2002

01:2002

12:2001

10:2001

09:2001

08:2001

07:2001

Chu-Chu Rocket v. 1.16

27.11.2001

Grupa Reservoir Gods wydała następną poprawioną :) wersję swojej gry "Chu-Chu Rocket". Oznaczona jest numerem 1.16 i przynosi min. lepszą obsługę myszy, większą kompatybilność z Falconem oraz Mintem. Obie poprawione wersje: wymagająca 2 MB RAM [738 kB] oraz ta zadowalająca się 1 MB [283 kB] do pobrania z naszego archiwum.

STeem 2.06 beta

23.11.2001

Oto kolejna wersja - tym razem betka - najszybciej rozwijającego się emulatora ST. Wielkich zmian nie zauważono, autorzy dokonali kilku kosmetycznych zmian w interfejsie, dodali patcha do "So Watt Demo"... i to tyle. Być może coś przeoczyłem, zapraszam więc wszystkich maniaków Najnowszych Wersji Oprogramowania do samodzielnego skonfrontowania słów z rzeczywistością. Strona Steem'a.

Paracon 3 - invitro

23.11.2001

Grupa Paranoia wypuściła w świat invitro na organizowane przez siebie party Paracon 3. Przypominam: impreza odbędzie się w dniach 30.11 - 2.12.2001 w Selters, RFN. Interko [90 kB] nie jest zbyt rozbudowane, ale ma swój urok choćby ze względu na tło, po którym płynie pionowy scroll. Zobaczcie sami!

Nowe-stare demo Oxygene i nowe produkcje na Pacidemo

20.11.2001

W zbiorach serwisu Pacidemo znalazło się nigdy nie udostępnione demo Oxygene pochodzące jaeszcze z roku 1990. Demko nazywa się "Oxygene Sound Demo" i zawiera 10 muzyczek do wyboru - to pierwsze kroki Leonarda w assemblerze. Do pobrania ze stron DemonSTracji [535 kB].

Oprócz dema Oxygene, Pacidemo wzbogaciło się o 12 kolejnych produkcji (w tym oryginalną wersję "Cuddly Demos" TCB) i 129 numer składanki Persistance of Vision. Zapraszam na strony serwisu po dalsze szczegóły.

Satantronic slideshow

19.11.2001

Grupa Satantronic wydała zapowiadany czas jakiś temu slideshow z party Forever2E3. Produkcję ściągnąć [504 kB] można z naszego archiwum. Na slideshow składają się zeskanowane zdjęcia z party, zatem artystycznych uniesień tu nie doświadczycie. Ściągnąć zawsze można.

Sensacja czy dowcip?

16.11.2001

DemonSTracja z zasady nie pisze o grach (zrobiliśmy wyjątek dla "ChuChu Rocket" bo stworzyli ją scenowcy), ale wieści które właśnie do nas dotarły są nieprawdopodobne! Wygląda na to, że jest firma(!), która chce zrobić on-line'owe RPG dl ST! Tak! Firma nazywa się Hekaforge i zajmuje się wydawaniem gier na pieca. Ich najnowsza produkcja - oparta na systemie Dungeons&Dragons - miałaby również ukazać się w wersji ST. Zastanawia fakt powrotu do tak wysłużonego sprzętu, który niewiele jest w dzisiejszych czasach w stanie udźwignąć, choć z drugiej strony gry tego rodzaju opierają się na miesięcznych opłatach (w tym wypadku miałoby to być 7-10 dolarów). Im więcej grających, nawet na zabytkowych maszynach, tym lepiej. Póki co firma szuka koderów gotowych podjąć się tego zadania, interesuje ją też odzew w środowisku atarowskim. Więcej informacji na stronach forum LGD.

Dema w AVI

12.11.2001

Strider/Supremacy pochwalił się sporym zbiorem falconowych dem nagranych jako AVI. Dobry ów człowiek chce cały ten zbiór udostępnić na jakimś ftp, co DemonSTracja z pewnością zauważy i o czym pospiesznie doniesie.

Podobny serwis istnieje już w przypadku dem amigowych (ok. 2,5 GB, DivX), przydałby się więc i taki z demami z ST. Czy ktoś z Szanownych Czytelników ma kartę TV i chęć współpracy?

Nasi na fali

12.11.2001

Evil/DHS wrzucił do zasobów Nectarine (sieciowe radyjko dla scenowców, gra strumieniowe MP3) 180 MB muzyki z ST. Autorzy grający na świat cały, to póki co Tao, Baggio, Tommy, Mad max, Dma Sc, Big Alec, David Whittaker, Al Lowe, Front6, Scy, 505, Connor, Cube, Djamm, Floso, Scavenger, Spaz, Stax, Xtd, Celtic, Count Zero, Danny Oneway, Dark Angel, Doclands, Excellence in art, Iso oraz Jess ale jak znam Andersa, to będzie tego więcej. Zapraszam na strony radia a poniżej buttonik, urodziwy nad wyraz :)

Alternative Party 3 - jest invitka

09.11.2001

Setok/Aggression wypuścił w świat invitation na Alternative Party 3. Impreza odbiędzie się w dniach 11-13.01.2001 w Helsinkach, w hali Gloria. Obiekt jest podobno wręcz wymarzony na party (własny system audio-video, łącze z Siecią, oświetlenie). Zapowiada się niezła zabawa!

Wjazd kosztuje 25 euro, co nie jest sumą kosmiczną. Z kompotów najbardziej zainteresuje atarowców "alt-machine demo competition" (pecety mogą również startować, ale te starsze, do procesorów 386 włącznie). Więcej szczegółów w samej invitce.

Nowa generacja?

09.11.2001

Pod adresem http://pacidemo.atarizone.com/archives/TSS1V1.ZIP znajdziecie slideshow, który przez jego autora - Coopera/The Coolest Paradise - określany jest mianem "nowej generacji". Nie wiem, samplowany dźwięk i obrazki z Photochroma to nic nadzwyczajnego. Autor zapowiada dalsze odcinki, każdy poświęcony innemu artyście. Chcecie to bierzcie, chcecie nie bierzcie. Ja wziąłem i skasowałem :)

Gramy, panowie!

08.11.2001

Reservoir Gods wydali wreszcie oczekiwaną niecierpliwie konwersję gry z Dreamcasta - "ChuChu Rocket". Do przejścia od zaraz jest 150 poziomów, okraszonych przeniesionymi wprost z Dreamcasta samplami oraz trzynastoma SID-owymi muzyczkami. Grać można maksymalnie we czwórkę (współpracując lub konkurując ze sobą), wykorzystując do tego pad Jaguara. Program dostępny jest w dwóch wersjach: dla maszyn z 1 MB pamięci [280 kB] i z 2 MB (lub Falcon) [750 kB]. Gra chodzi niestety tylko pod STE lub Flaszką, reszta towarzystwa zmuszona jest korzystać z emulatorów :)

Nowy SainT!

05.11.2001

Będzie krótko i na temat. Pojawiła się kolejna wersja emulatora SainT (v.0.99). Tym razem jako samorozpakowujące się archiwum.

Overlanders are back!

02.11.2001

Przesadzam. Niemniej jeden z członków tej legendarnej grupy znów jest aktywny i choć nie pisze dem, to jednak i tak robi coś pożytecznego :) Benjamin Gerard (Ben/Overlanders) wypuścił w świat swój program do odtwarzania muzyki z ST. Tak, coś w stylu ST-Sound'a.

Jako że jako się rzekło sc68 - bo tak "linuksowo" nazywa się program - jest konkurencją dla Leonarda, zasługuje na odrębną stronę. Zapraszam.

Nowe dema na Pacidemo Area!

02.11.2001

Niezastąpiony Brume dorzucił kolejne 28 dysków do swojej kolekcji dem. Te nowości to:

- European Demos (2 dyski, spatchowane przez Leonarda)

- No Cooper

- Pete (2 dyski)

- Songs That Make You Go Hhmm (część I i II)

- Swedish New Year Demo III

- Thematic Slideshow I

- V8 Music System II

- Persistance of Vision (#127, #144, #149, #151-165)

SainT 0.99 tuż, tuż!

02.11.2001

No i proszę, okazuje się, że SainT jest jednak rozwijany. Wprawdzie teraz zajmuje się nim jedynie Leonard, ale najważniejsze że już na dniach (możliwe że w ten weekend) pojawi się wersja 0.99!

Oto lista najważniejszych zmian:

- obsługa pecetowego joysticka

- zwiększona prędkość emulacji trubu overscan

- dodany filtr dolnoprzepustowy (co poprawia jakość dźwięku)

- naprawiono błąd polegający na spowolnionym odtwarzaniu niektórych muzyczek (np. z programu Quartet)

- SainT pracuje już w oknie, nie jesteśmy skazani na fullscreen!

- dodano dwie nowe opcje w menu "Graphical quality": sprzętowe nakładanie tekstur oraz vertical linear filtering.

- poprawiono błędy w obsłudze klawiatury

- emulator pracuje podobno ładnie nawet na wolnych pecetach (wystarczy zainstalować DirectX 8.0)

- do tego oczywiście poprawki w samej emulacji (np. "Go Ahead, Make My Bed" z dema "Ooh Crikey Wot A Scorcher" chodzi już bezbłędnie). Przykładowe screeny pięknie wyglądających dem można sobie obejrzeć tutaj.

 

Nowy SainT wygląda też ładniej, bo tła do programu zrobił Mon/Oxygene, jeden z lepszych grafików ze "starej" sceny. Dystrybucja zawiera również image TOS i image-niespodziankę. Pozostaje tylko czekać, śliniąc się obficie :)