podano do stołu

co nowego?

historia

sceny

sceny ST

polskiej sceny ST

ST vs Amiga

pliki

dema

dema polskie

emulatory

dodatki

recenzje

alfabetycznie

grupowo

inne

stt

technikalia

who the f**k is alice

linki

TFTE

strona grupy

newsy z miesięcy:

06:2002

05:2002

04:2002

03:2002

02:2002

01:2002

11:2001

10:2001

09:2001

08:2001

07:2001

Święta, święta

19.12.2001

Grupa Satantronic za wszelką cenę chce zaistnieć na "wielkoatarowskiej" scenie. I dobrze. Szkoda tylko że póki co produkcje grupy pozostawiają wiele do życzenia. Satantronic przyznaje się otwarcie, że ich najnowsza produkcja - Xmas 2001 Intro - bombi kiedy poruszyć myszką podczas wyświetlania tekstu :) To już są, nie bójmy się tych słów, obyczaje pecetowe. Trzeba z tym skończyć chłopaki, bo tak kodować nie przystoi! :) Póki co proponuję ściągnąć interko [ca. 50 kB] i samemu ocenić.

Newsy od Leonarda

10.12.2001

Leonard/Oxygene opublikował kolejne z serii swoich krótkich dem pod DirectX. Tym razem chodzi o liczący zaledwie 5,5 kB generator torusów. Niejako przy okazji autor ST-Sounda informuje, że jego plugin nie działa w Internet Explorerze 6, bo Microsoft zlikwidował wsparcie dla pluginów Netscape'a i nakazuje od teraz używać jedynie obiektów ActiveX. Odpowiednia przeróbka rzecz jasna nastąpi, ale ci wszyscy, którzy mają jakieś doświadczenie z małomiękkimi kontrolkami, proszeni są o kontakt z Leonardem.

Jess!

06.12.2001

Piękny prezent od Mikołaja! Odezwał się Jess/Overlanders, jeden z czołowych muzyków ze "starej sceny". Jess wygłosił krótką mowę utrzymaną w tonie wielce sentymentalnym, z której dowiedzieć się możemy min. nad czym aktualnie pracuje. Jako że mowa leży sobie na forum dyskusyjnym Little Green Desktop a z połączeniami zagranicznymi bywa w tepsie różnie, postanowiłem zaimportować ją na łamy DemonSTracji i umieścić w dziale "Ideologia". Chciałem również przygotować wersję polską, ale Jess posługuje się dość łamaną angielszczyzną :) więc nie podejmuję się przekładu. Kto nie zna języka Szekspira, niech żałuje.

Nova, Leonard i SainT

05.12.2001

No proszę, a już myślałem, że jeden z najlepszych atarowskich grafików - Nova/Equinox - całkowicie zniknął ze sceny. Tymczasem Nova przygotował logo na stronę Leonarda! Logo ładne jest nad wyraz:

Logo by Nova/Equinox

Leonard dokonał kilku zmian w kodzie SainT-a 0.99 i przy odrobinie szcześcia juz wkrótce powinna ukazać się wersja 0.99b emulatora.

"Chu Chu Rocket" - wersja 1.17

05.12.2001

Uffff.... Reservoir Gods wydali kolejną wersję "myszomanii". Tym razem poprawiono pracę programu na MegaSTE i usprawniono procedury odpowiedzialne za front-end. Wersja dwumegowa tutaj [738 kB] a jednomegowa tutaj [283 kB].

SainT tips'n'tricks

04.12.2001

Leonard, autor emulatora SainT, udzialił był ostatnio kilku cennych wskazówek tym wszystkim, którzy narzekają na jakość jego dzieła. Po pierwsze w menu "Options" należy zaznaczyć "ST Screen freq." ("PC Vertical blank" staje się przydatne w trybie fullscreen). Po drugie definiujemy nasze wirtualne ST jako STE z 1 MB RAM. Po trzecie wyłączamy opcję "Use hardware texture" - jeżeli nie można jej wyłączyć, oznacza to że emulator pracuje w trybie okienkowym albo przy głębi kolorów innej niż 16-bitowa).

Dodatkowo Leonard zaleca powolne przesiadanie się na Windows 2000 i XP, bo jak twierdzi DirectX nie będzie juz rozwijany dla serii 9x. Ciekawe... Ach, właśnie: w przypadku używania DirectX SDK należy zwrócić uwagę, aby sterowniki były w wersji "retail". Jeżeli wszystkie te zabiegi nie pomogą w uzyskaniu przyzwoitej prędkości emulacji należy uaktywnić opcje "Enable profiling", uruchomić demo "Nostalgic-o-Demo" (w wersji spatchowanej), spisać pojawiające się na górze ekranu powitalnego numery i przesłać je do Leonarda w celu konsultacji. Ufff... Żeby się komu się czasami nie wydawało, że komputery są przyjazne. Nie są :))

Paracon 3 zakończony

04.12.2001

Anonsowane przez DemonSTrację party grupy Paranoia dobiegło końca. Dobrym atarowskim zwyczajem na stronie imprezy nie ma nawet kilku słów tytułem podsumowania ani też produkcji, jakie na nim pokazano. Póki co trzeba się zadowolić zdjęciami wykonanymi przez flasha/tnb-design. Zdjątek jest dużo, mają plakatową rozdzielczość, toteż grupujące je archiwum waży aż 10 MB.

Satantronic slideshow v. 1.poprawiona

04.12.2001

Smutne zwyczaje pecetowego oprogramowania zaczynają prznikać i na nasze atarowskie podwórko. Oto czeska grupa Satantronic melduje o udostępnieniu poprawionej wersji swojego debiutanckiego slideshow (pisaliśmy o nim w zeszłym miesiącu). Poprawieniu uległa procedura wyświetlająca napisy na ekranie a także fade in grafiki. Cóż, skoro robi się fade'a w trzech stopniach, to nic dziwnego, że później trzeba to poprawiać :) Darowałem sobie ściąganie najnowszej wersji programu, tym bardziej że wersja pierwsza długo miejsca na moim dysku nie zagrzała. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę Satantronic.