podano do stołu

co nowego?

historia

sceny

sceny ST

polskiej sceny ST

ST vs Amiga

pliki

dema

dema polskie

emulatory

dodatki

recenzje

alfabetycznie

grupowo

inne

stt

technikalia

who the f**k is alice

linki

TFTE

strona grupy

newsy z miesięcy:

06:2002

05:2002

04:2002

03:2002

02:2002

12:2001

11:2001

10:2001

09:2001

08:2001

07:2001

Equinox udziela się

30.01.2002

Z czego znane jest Equinox? Ze świetnych dem, co oczywiste, ale również z rewelacyjnych apletów Javy odwzorowujących przeróżne oldskoolowe efekty. Cały zbiór tych programików znaleźć można rzecz jasna na stronie grupy, choć - jak się okazuje - nie tylko. Oto bowiem serwis chiptune.com wita wszystkich odwiedzających witrynę pięknym vector-ballem autorstwa Keopsa/Equinox. Warto zobaczyć to w ruchu!

Mad Max rulez! :)

29.01.2002

Rzecz niesłychana, ale Mad Max wysunął się na pierwsze miejsce wśród najchętniej słuchanych muzyków na Nectarine, wyprzedając takie śławy jak Lizard King, Purple Motion, Skaven czy Falcon. Dla niedowiarków fragment ekranu poniżej:

Flix!

29.01.2002

Flix to były członek legendarnego Delta Force. Od kilku lat jego strona wisi na sieci, ale dopiero niedawno przeszła niewielki face-lifting (Flashx3). Zapraszam do odwiedzin, szczególnie zaś do zapoznania się z "Atari ST Demo History" - jeśli ktoś jeszcze nie widział. Wszystkie opisane dema można ściągnąć, paczka waży tylko 30 MB :)

PaciDemo znowu aktywne

29.01.2002

Zasłużona witryna PaciDemo Area po długim okresie milczenia znowu rusza. Od zaraz do pobrania kolejne 29 dem! Wszystkich zainteresowanych powodami ponad dwumiesięcznej ciszy zapraszam na stronę nowego projektu Brume - PaciGame.

Świeża krew!

29.01.2002

Grupa Creators (C64) utworzyła sekcję atarowską. Koder Blind Io i grafik Exocet dołączyli oficjalnie do jej składu. Craetors zapowiada półgłębkiem jakieś demo na dobry początek... Zobaczymy. Niektórzy emeryci pamiętają jeszcze czasy kiedy za posiadanie Atari (Commodore) można było dostać od fana Commodore (Atari) bynajmniej nie pozdrowienia. Jak ten Intel zbliża ludzi...

Jak to właściwie było...

24.01.2002

...na Alternative Party 3 można się przekonać zaglądając na stronę www.c64.bz. Tamże do podziwiania zdjęcia z imprezy, oficjalne wyniki kompotów (pierwsze miejsce zajęło demo na Commodore VIC-20, drugie na GameBoya, trzecie na Vectrexa) oraz zapis z IRCowego loga obejmującego jedną dobę z życia party. Szczególnej uwadze polecam pliczek [2 kB] z rezultatami ze wszystkich "kompotów".

505 i trackery

22.01.2002

Five 'O Five (505) z grupy Checkpoint uruchomił stronę poświęconą popularnym trackerom i muzyce tworzonej z ich pomocą, czyli popularnym "modułom". Ciekawostką jest fakt, że witryna wystartowała 10 listopada, ale dopiero w ostatnich dniach, po rejestracji jej na atari.org, zrobiło się o niej głośniej.

Na stronie przeczytać można min. wywiad z Jessem/Overlanders, który nagle powrócił na scenę (no, może nie całkiem, ale przyznaje się przynajmniej do dawnej aktywności). Tamże link do archiwum zawierającego muzykę z "ChuChu Rocket" (w formacie Sidisound Designera oraz SNDH).

Atari na Mekka Symposium 2002

16.01.2002

Mekka Symposium to jedno z "wielkiej trójki" imprez sceny amigowo-pecetowej. W tym roku odbędzie się ono w Fallingbostel, w Niemczech. Okazuje się, że przy organizacji imprezy kręci się grupa .tSCc a w szczególności MC Laser, który rzucił pomysł zorganizowania kompotów także dla naszej platformy. Podobno w zeszłym roku podczas party pokazano dwugodzinną kasetę z demami na Falcona i podobno się podobało. Czy pomysł .tSCc. wypali? Się okaże, DemonSTracja 3ma kciuki!

Historia sceny, historia Atari

14.01.2002

W pecetowym magu "Hugi" (nr 24) ukazał się artykuł traktujący o historii demosceny, przede wszystkim zaś o rywalizacji Amiga-ST i rozwoju sceny estekowej. Warto poczytać.

Alternative Party!

14.01.2002

Wczoraj właśnie zakończyło się Alternative Party. Zapominalskim przypominam, że nazwa pochodzi od organizacji (oficjalnie zresztą zarejestrowanej), której założycielem jest Setok/Aggression. Party odbyło się w dniach 11-13.01 i najprawdopodobniej było wielkim sukcesem, przyciągając tych wszystkich, którzy żywią szczególne uczucia dla komputerów nieco przeterminowanych. Imprezę odwiedzić miał Jay Mincal, jeden z twórców Amigi i konsoli Atari Lynx. Miało się również odbyć kilka nietypowych konkursów a jedną z nagród miała być stacja graficzna SGI Indigo. Więcej szczegółów wkrótce!

STeem

14.01.2002

Pokazała się beta wersji 2.1. Lista zmian:

- poprawione błędy widoczne w grach Paradroid 90 i Rainbow Islands

- poprawione timingi

- poprawione błędy związane z przesuwaniem bitów

- poprawiony błąd związany z kojarzeniem plików

- STeem nie potrzebuje już DirectX!

- nowy patch dla gier Psygnosis

Nowe możliwości:

- regulacja jasności/kontrastu (warto przy tej okazji zwrócić uwagę na nowe okno "Options")

- nowe opcje MIDI (widoczne na obrazku powyżej)

- tryb "slow motion"

- synchronizacja do częstotliwości odświeżania PC

- specjalne efekty dla trybu fullscreen

- ustawienia dla joysticka (przy okazji: można podłączyć do 8 joysticków [DirectPlay])

 

Jesteśmy z powrotem!

14.01.2002

Witajcie po prawie miesięcznej przerwie. DemonSTracja miała małą przerwę w działalności, bo to i święta i Sylwester i monitor padł... Na całe szczęście wracamy na miejsce z nowymi pomysłami, energią i monitorem :) W międzyczasie wierni Czytelnicy zdążyli nabić licznik do niemal 1500 jednostek, za co dziękujemy i prosimy o jeszcze.